basket.jpg, 6,9kB Nákupní košík Položky: 0 ks Cena: 0,-Kč
vehar@vehar.cz +420 548 212 181

Dezinfekce klimatizace

Popis služby

základní údržba klimatizace spočívá v čištění a dezinfekci výparníku klimatizace a větracích kanálů/otvorů/šachet, včetně výměny pylového filtru.

Přednost služby

použití nejnovější ozonové technologie, časově nenáročná služba bez delšího vyloučení vozidla z provozu

Přínos pro zákazníka

klimatizace se zbaví škodlivých mikroorganizmů, plísní, nepříjemného zápachu a dráždivých účinků.

Popis

Dezinfekce výparníku a větracích šachet patří mezi základní údržbu klimatizace, kterou by měl každý majitel vozu s klimatizací pravidelně dodržovat. Výparník klimatizace je díl, který slouží k ochlazování proudícího vzduchu, nasávaného ventilátorem z okolí, zbaveného nečistot vlivem průchodu přes pylový filtr. Při provozu klimatizace se na výparníku vlivem teplotních rozdílů sráží atmosférická vlhkost, která vytváří ideální prostředí pro tvorbu mikroorganizmů a plísní. Takto zanedbaná klimatizace má nejen škodlivé účinky na zdraví cestujících, ale obtěžuje prostředí uvnitř automobilu i zápachem. Pokud se po dezinfekci klimatizace nepodaří napoprvé zápach úplně odstranit, je to známka zanedbané údržby a je potřeba dezinfekci v krátké době zopakovat. Jako prevenci doporučujeme dezinfekci klimatizace provádět 2x za rok.

Součástí této služby je také výměna pylového filtru. Pylový filtr se po určité době zanese prachem, listím apod., čímž se rapidně sníží účinnost ventilátoru topení a také klimatizace. Výměna pylového filtru se doporučuje provádět po ujetí 15 000 km nebo alespoň 1x za rok, v závislosti na prostředí, ve kterém se automobil pohybuje.

Stejně jako ostatní části automobilu i klimatizace vyžaduje pravidelnou péči. Pravidelné kontroly této části klimatizace, předpokládají nezbytné servisní vybavení a odborně proškolený personál.

Používaná technologie - ozon - zařízení Spin PureOzone O3

Zařízení Spin PureOzone O3 využívá systém výroby Ozónu pomocí kterého provádí čištění a desinfekci A/C systému všech typů vozidel (osobní, nákladní, autobusy, atd.). Tento plyn se pomocí přístroje dostává do požadovaného prostoru a je následně nasávána recyklačním systémem klimatizace vozidla.

Na jakém principu přístroj pracuje?

Ozón (O3) je plyn s charakteristickým zápachem česneku (vytváří pocit odéru "po bouřce"), jehož molekuly jsou tvořeny třemi atomy kyslíku.

Je to silný antimikrobiální prostředek, který díky svému oxidačnímu působení je schopen zničit bakterie, plísně, kvasinky, parazity a viry.

Co může ozón dělat?

Deodorační a dezinfekční působení ozónu plyne z jeho silné oxidační schopnosti, která v plynném stavu nabízí mnoho výhod. Ozón čistí vzduch a odstraňuje nepříjemné pachy, zejména na látkách a ve štěrbinách.

Velmi dobře působí proti kouři a zápachu z cigaret.

Výhody

- Zcela odstraňuje pachy z prostředí a povrchů (motorová vozidla, lodě, ledničky, domácnosti, atd.)

- Účinný proti tabákovým pachům

- Účinný proti pachům z jídla a zvířat

- Rychle zabíjí všechny mikroorganismy (virusy, baktérie, spóry, plísně, prvoky, atd., zápachy vytvářející se v A/C systémech)

- Nevyžaduje žádnou údržbu nebo manuální činnosti. Také nevyžaduje žádný další výrobek nebo spotřební materiál.

- Nepoužívá látky škodlivé pro životní prostředí a nezanechává žádné zbytky (rozloží se na O2).

Doba procesu je elektronicky volitelná. Po uplynutí doby ošetření, se proces automaticky zastaví a přístroj se vypne. Tímto způsobem aplikace se provede kompletní desinfekce klimatizačního systému (včetně trubic a ventilátorů), zabrání se množení baktérií a kultur a v neposlední řadě se eliminují nepříjemné pachy v kabině vozidla.